Uprawiaj zdrową żywność, taką jak ryby i warzywa za pomocą akwaponiki

Wielu z nas uważa uprawę warzyw w ogródku za proces, który wykorzystuje glebę i obfitość wody. Nie jest tak w przypadku akwaponiki. Ten rodzaj rolnictwa łączy w sobie akwakulturę i hydroponikę.

Akwaponika jest systemem symbiotycznym, który wykorzystuje ścieki zwierząt morskich do dostarczania składników odżywczych roślinom w zbiorniku do uprawy. Korzenie roślin są umieszczone w łożu hodowlanym i są zaopatrywane w wodę i składniki odżywcze ze zbiornika zawierającego ryby, takie jak pstrąg lub tilapia sprawdz.

W tego typu systemie uprawy rośliny oczyszczają wodę, wykorzystując odpady stworzone przez życie wodne. Woda ta jest następnie przesyłana z powrotem do zbiornika z rybami. Jest to system obiegu zamkniętego i marnuje bardzo mało wody zapraszam do lektury.

Nawożenie potrzebne dla roślin jest dostarczane przez odpady powstałe w zbiorniku rybnym. Woda będzie musiała być dodana z powodu parowania, ale to będzie znacznie mniej w porównaniu do gleby opartej systemu rolniczego

Ten rodzaj ogrodnictwa będzie wymagać żadnych chwastów, aby być usunięte. Chwasty mogą być bardzo szkodliwe przy rozpoczęciu gleby opartej ogrodzie. W glebie na podstawie ogrodu chwasty będą musiały być usunięte, aby zapewnić pożądane rezultaty. Posiadanie chwastów w glebie opartej ogrodzie będzie znacznie zmniejszyć potencjał wzrostu warzyw kontynuuj.

Chwasty zużywają powierzchnię, na której mają rosnąć warzywa. Chwasty zużywają również składniki odżywcze potrzebne do wzrostu zdrowych roślin. Posiadanie chwastów w ogrodzie będzie również zużywać wodę potrzebną do wzrostu zdrowych warzyw. Dlatego te chwasty będą musiały być usunięte. Będzie to wymagało pracy i w wielu przypadkach użycia środków chemicznych. W ogrodzie akwaponicznym nie będzie to miało miejsca. Rośliny w ogrodzie aquaponics są uprawiane w warstwie wody z łóżka wzrostu, który zatrzymuje zanieczyszczenia niechcianych roślin, takich jak chwasty przeniesiony tutaj.

W tego typu systemie będziesz w stanie uprawiać zdrowe rośliny szybciej i w większej ilości. Ten system rolnictwa pozwoli Ci również rosnąć zdrowe ryby, takie jak pstrąg lub tilapia jako źródło żywności. Ryby zdecydujesz się użyć będzie określona przez środowisko mieszkasz w, Pstrąg są doskonałym wyborem dla zimniejszego klimatu tilapia jest doskonałym wyborem dla cieplejszego klimatu i są często używane w komercyjnych operacji akwakultury zobacz oferte.

Istnieje wiele systemów aquaponics można rozważyć. Posiadanie planów konstrukcyjnych akwaponiki dowodzenia pomoże Ci dokonać właściwego wyboru dla Twoich potrzeb i środowiska, w którym żyjesz. Istnieje wiele informacji w Internecie na temat tych systemów. Niektóre z tych informacji będą darmowe. Najlepsze porady mogą kosztować trochę pieniędzy.